AG-zdraví

Reiky

Mistr Reiky léčitel

Rychlá diagnostika, uvolnění a navození harmonie

Jde o bezpečnou a nenásilnou metodu praktického uzdravování. Rovnováha je nastolována pokládáním rukou. Dodává energii, zmírňuje bolest, umožňuje hlubokou relaxaci a navozuje pocit harmonie. Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje též mimosmyslové vnímání. Působí nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni duchovní. Reiki energii může přijímat každý – dítě i senior, velmi nemocný i vyčerpaný člověk.

REIKI -  je japonské slovo ve kterém „REI“ znamená vesmírné dávání života a „KI“ znamená energie.
Reiki je vesmírná životadárná energie, bezpodmínečná láska.
Tam, kde je láska, odehrávají se velké změny a uzdravení.

Reiki je nejjednodušší přírodní uzdravovací metoda. Je bezpečné ji použít kdykoli, kdekoli, na cokoli a za jakýchkoli podmínek - od pochopení problémů, zmírnění bolestí až po konečné vyléčení nemoci. Reiki předáváme položením rukou na své tělo, na tělo druhého člověka, na rostliny i zvířata. K předávání Reiki není třeba žádné zvláštní víry nebo náboženství, používají ji lidé mnoha různých vyznání a filozofií. Reiki není psychotronická ani myslí řízená energie. Reiki energii nedělíme na kladnou a zápornou, „nevytahujeme“ ji z těla. Nedochází k přejímání energie od někoho, ani darování někomu jinému. S Reiki nemusíme energii vůbec vidět, ani se na ni koncentrovat. Neprovádíme diagnózu, pouze se snažíme zjistit, zda je tělo v rovnováze či nikoliv, aniž bychom z tohoto cokoli vyvozovali. Můžeme objevit místa, kde je jí příliš mnoho nebo málo. Rovnováha je jednoduše nastolována pokládáním rukou. Reiki si během předávání sama dělá cestu tam, kde je jí nejvíce třeba, respektuje všechny léčebné metody a je vhodnou doplňkovou terapií.

Reiki působí na fyzické, duchovní, emociální a mentální úrovni živých věcí, které jsou touto energií posilovány. Tím ovlivňuje nejen důsledek, ale i příčinu nemoci. Rozumějte tomu tak, že Reiki léčí nejenom emoce, ale také rozšiřuje přirozené schopnosti, vyrovnává ducha, uzdravuje tělo a tím vytváří štěstí. Je důležité si uvědomit, že lidé, kteří předávají Reiki, nejsou všemohoucí  léčitelé. Nezáleží na nich, zda a kolik energie si příjemce vezme, k čemu ji použije a jaký bude výsledek. Jsou nástroji pro tuto energii, pouhým prostředníkem, kabelem, potrubím..., ale energie kudy teče, tudy léčí! Člověk, který Reiki přijímá, je harmonizován, a proto se jeho tělo může léčit samo. Mezi tím, kdo energii dostává, a tím, kdo ji převádí, je rovnovážný stav.

Reiki je vhodná pro všechny věkové kategorie – malé děti i seniory.

Reiki se osvědčuje při celkové harmonizaci organizmu k nastartování samoléčebného procesu, k zmírňování a odstranění konkrétních potíží – stresu, alergií, revmatizmu, žaludečních a střevních poruch, chronické rýmy, zánětu vedlejších dutin, bolestí hlavy, kloubů, svalů, chronického únavového syndromu, jaterních poruch, slabosti ledvin a slinivky břišní, menstruačních potíží, depresí, poruch spánku a mnoha dalších.

Čakry

Čakry jsou energetická centra, kterými přijímáte i vysíláte energii. Práce s nimi je velmi důležitá pro navození celkové harmonie po fyzické i psychické stránce.

Hlavních čaker je sedm a mají klíčový význam pro naše fyzické zdraví, vitalitu a duševní pohodu. Nacházejí se v ose míchy. První a sedmá čakra jsou přirozeným prodloužením míchy. První čakra směřuje do země a sedmá do vesmíru. Ostatní čakry jsou kolmo na osu těla a jsou orientované dopředu a dozadu. Každé centrum pracuje s energií určité frekvence, čemuž je adekvátní barevný projev. Každá čakra se také váže na vnitřní orgán a ovlivňuje části těla. To je důvodem, proč se o čakry starat. Jednou z technik práce s Reiki je i harmonizace čaker.

1. čakra - Základní kořenová

Název v sanskrtu: Muladhara

Barva: ohnivě červená

Žláza: nadledvinky

Části těla: vše pevné, tlusté střevo, prostata, krvetvorba

Symbol: lotos se 4 lístky

Smysly, funkce: čich, tělesná vůle

2. čakra - Sakrální, křížová

Název v sanskrtu: Svadhisthana

Barva: oranžová

Žláza: varlata, vaječníky

Části těla: pohlavní orgány, ledviny, vše tekuté, sedací svaly

Symbol: lotos se 6 lístky

Smysly, funkce: chuť, tvořivost, rozmnožování

3. čakra - Solar - plexus

Název v sanskrtu: Manipura

Barva: žlutá

Žláza: pankreas, játra

Části těla: břicho, zažívání, veg. nerv. systém, slezina, žlučník

Symbol: lotos s 10 lístky

Smysly, funkce: zrak, tvorba bytí

4. čakra - Srdeční

Název v sanskrtu: Anahata

Barva: zelená (někdy růžová)

Žláza: brzlík

Části těla: srdce, horní část zad, hrudník, plíce, kůže, krevní oběh

Symbol: lotos se 12 lístky

Smysly, funkce: hmat, odevzdanost

5. čakra - Krční

Název v sanskrtu: Višuddhi

Barva: světle modrá

Žláza: štítná žláza

Části těla: oblast krku, ruce, uši

Symbol: lotos se 16 lístky

Smysly, funkce: sluch, souznění

6. čakra - Čelní - třetí oko

Název v sanskrtu: Adžňa

Barva: indigově modrá

Žláza: hypofýza

Části těla: tvář, oči, nos, nerv. systém, mozeček

Symbol: lotos s 96 lístky

Smysly, funkce: všechny smysly, mimosmyslové vnímání

7. čakra - Korunní

Název v sanskrtu: Sahasrára

Barva: fialová

Žláza: epifýza

Části těla: mozek

Symbol: lotos s 1000 lístky

Smysly, funkce: čisté bytí


Na začátek stránky